Допомога при народженні дитини

З 1 липня 2014 року вступили в дію Урядові зміни, які стосуються призначення державної допомоги при народженні дитини. Так, згідно прийнятих Закону України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні», та Постанови Кабінету Міністрів України від 25.06.14р. №208 «Про внесення змін до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми», маємо зміни, які стосуються наступного:

 

  1. Розмір допомоги при народженні дитини встановлено на рівні фіксованої суми 41280 грн. (на дітей народжених після 30 червня 2014 року )

 

  1. Виплата допомоги здійснюється одноразово у сумі 10320 грн., решта суми допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

 

Для призначення допомоги при народженні дитини органу соціального захисту населення за умови пред’явлення паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, подається:

 

1)    заява одного з батьків (опікуна), з яким постійно проживає дитина, що складається у довільній формі, із зазначенням даних для реєстрації місця проживання дитини;

 

2)    копія свідоцтва про народження дитини (з пред’явленням оригіналу).

 

Особи, що звернулися за призначенням допомоги при народженні другої дитини або наступних дітей (народжених до 30 червня 2014 р.), подають копії свідоцтв про народження кожної дитини, яка враховується під час визначення розміру допомоги.

 

(Примітка: документи, що посвідчують особу (Закон України «ПроЄдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус»):

1) документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України:

а) паспорт громадянина України;

б) паспорт громадянина України для виїзду за кордон;

в) дипломатичний паспорт України;

г) службовий паспорт України;

ґ) посвідчення особи моряка;

д) посвідчення члена екіпажу;

е) посвідчення особи на повернення в Україну;

є) тимчасове посвідчення громадянина України;

2) документи, що посвідчують особу та підтверджують її спеціальний статус:

а) посвідчення водія;

б) посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон;

в) посвідка на постійне проживання;

г) посвідка на тимчасове проживання;

ґ) картка мігранта;

д) посвідчення біженця;

е) проїзний документ біженця)

 

 Окрім цього:

 

  • Опікуни подають, крім зазначених документів, копію рішення про встановлення опіки.
  • Жінки, які мають зареєстроване місце проживання на території України і народили дитину під час тимчасового перебування за межами України, подають видані компетентними органами країни перебування і легалізовані в установленому порядку документи, що засвідчують народження дитини, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України.
  • У разі звернення одного з батьків дитини (опікуна) за призначенням допомоги при народженні дитини орган соціального захисту населення у разі потреби робить запит до територіальних підрозділів ДМС щодо інформації про реєстрацію місця їх проживання. Зазначена інформація надсилається територіальними підрозділами ДМС протягом п’яти календарних днів після надходження запиту.
  • У разі народження дитини під час перебування жінки в слідчому ізоляторі або установі виконання покарань адміністрація ізолятора або установи у десятиденний строк після отримання заяви матері про призначення допомоги при народженні дитини подає її заяву і копію свідоцтва про народження дитини органу соціального захисту населення.

 

  • Допомога при народженні дитини в разі її смерті виплачується на підставі копії свідоцтва про народження дитини або витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження дитини та копії свідоцтва про смерть.
  • Для реєстрації місця проживання дитини одним із батьків (опікуном) до органу соціального захисту населення подається заява та квитанція про сплату державного мита або копія посвідчення, яке дає право на звільнення від сплати мита.

 

(Примітка: відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України, державне мито справляється  за прописку громадян або реєстрацію місця проживання.

     Від сплати державного мита звільняються:

               - громадяни, віднесені до категорій 1 і 2 постраждалих внаслідок  Чорнобильської  катастрофи; 

               - громадяни, віднесені до категорії 3 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи;

               - інваліди Великої Вітчизняної війни та сім'ї воїнів (партизанів), які загинули чи пропали безвісти, прирівняні до них у встановленому порядку особи;

    -  інваліди I та II групп)

 

  1.     III.       Для осіб, у яких закінчився строк виплати допомоги при народженні першої дитини, яка виплачується 24 місяці (на дітей народжених до 30 червня 2014 року), на наступних 12 місяців призначається допомога до досягнення дитиною трирічного віку в розмірі 130 гривень.

 

 

  1.    IV.       Призначення державної допомоги на догляд за дитиною віком до 3-х років, з 1 липня 2014 року припинено.

 

Важливо зазначити, що раніше період виплати допомоги при народженні дитини не зараховувався до страхового стажу, так як до нього зараховувався період отримання допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею 3-х років. Однак, у зв’язку з припиненням призначення останньої, тепер до страхового стажу зараховуватимуть період виплати одноразової допомоги при народження дитини, який становить 36 місяців.

Читати 45933 разів

Схожі матеріали (за тегом)

Наші партнери

Наші колеги

Проект "Право на життя"

Львівська міська рада
Департамент гуманітарної політики
Управління соціального захисту
79008, Львів, вул. Галицька, 21
тел/факс:0(32)235-49-82, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 Ми у facebook