Середа, 11 липня 2018 10:14

У Львові для молоді з інвалідністю створили «Соціальну майстерню»

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

У Львові група людей з особливими потребами, а саме з розумовою недостатністю, стали учасниками проекту «Соціальна майстерня для осіб з обмеженими  можливостями». Проект створили у Благодійному фонді «Карітас – Львів УГКЦ», а фінансову підтримку надали в управлінні соціального захисту Львівської міської ради.  

«Цей Проект – надзвичайно потрібен, адже завдяки йому 23 неповносправні молоді людини віком від 18 до 47 років, які є мешканцями Львова та області, отримали надійний притулок, у якому вони активно проводять час, отримують допомогу спеціалістів-педагогів та мають можливість соціальної адаптації і психологічного покращення свого стану. Причому допомогу людям з особливими потребами автори Проекту реалізовують у дуже цікавий спосіб: через щоденну активну їх участь у працетерапії, майстер-класах та арт-терапії.

Крім того, Проект корисний і для  родичів та опікунів людей з ментальними порушеннями, адже вони отримали вільний час від постійної опіки за неповносправними, який використовують, як для відпочинку так і для пошуку часткового працевлаштування.

А ще завдяки Проекту молоді практиканти із вищих навчальних закладів Львова зі спеціальностей, орієнтовних на соціальну роботу, мають можливість активної навчальної практики», - розповів начальник управління соціального захисту ЛМР Ігор Кобрин.   

Загалом Проект діятиме упродовж 7 місяців. За цей час заплановано провести       2 410 годин працетерапії, 56 годин майстер-класів та 56 годин арт-терапії. 

Заняття з працетерапії відбуваються кожного дня. Тривають вони по 5 годин у Центрі дозвілля та соціальної реабілітації для молодих людей з особливими потребами (Пл. Св. Юра 5 / 30).  Під час занять «особлива» молодь займається виготовленням паперових листівок, а ще намиста та вишивки з бісеру.  Усі ці вироби можна буде оглянути і, навіть, придбати на виставці-ярмарку, яка відбудеться у вересні у храмі Пресвятої Євхаристії. Майстер-класи, під час яких молодь здобуває нові навички та знання,  відбуваються щопонеділка,  арт-терапія – щочетверга. На ці заняття відведено по 2 години вдень.

Слід зауважити, що в рамках Проекту також заплановано і літній відпочинок для учасників Проекту. Зокрема, наприкінці липня 23-є осіб з інвалідністю побувають на відпочинку у с. Ямна-Яремче, що на Івано-Франківщині. Ще один оздоровчий табір уже відбувся: у травні група осіб з особливими потребами побувала на базі відпочинку «Бойківський двір», що в с. Ясениця-Замкова Старосамбірського  району Львівщини.      

Загальний бюджет проекту «Соціальна майстерня для осіб з обмеженими  можливостями» – майже 160 тис грн. Співфінансування від Львівської міської ради  становить 50 тисяч грн.

Читати 569 разів

Наші партнери

Наші колеги

Зображення відсутні

Львівська міська рада
Департамент гуманітарної політики
Управління соціального захисту
79008, Львів, вул. Галицька, 21
тел/факс:0(32)235-49-82, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.