Вівторок, 13 лютого 2018 10:43

Літні городяни відзначили cвято Собору трьох Святителів

Оцініть матеріал!
(15 голосів)

З нагоди свята Собору трьох Святителів, львів'яни літнього віку, які перебувають на обслуговуванні у Львівському міському територіальному центрі відвідали Кафедральний собор Покрову Пресвятої Богородиці. В часі спілкування з протоієреєм Михайлом Сиваком присутні довідались, що за переказами Церкви, свято на честь трьох святителів Вселенської Церкви встановлено 1706 року, після того, як три святителі з’явились єпископу Євхаітському Іоану і сказали: «Обов’язок християн – залишити даремну суперечку про наші переваги. Так, як в житті своєму ми старались бути єдинодушними, так і після смерті бажаємо однодумності віруючих». Справді, всі три святителі жили й діяли в один час, і важко сказати, який з них мав більше значення в історії Церкви. 

Духовний зміст свята говорить про те, що, як на небесній тверді Творець поставив світила для того, щоб вони розганяли нічну темряву й освітлювали шлях подорожуючим, так і в духовному світі для всіх, хто прагне спасіння, Господь дарував світила, які вказують правильний шлях до спасіння і життя вічного. І як нічні світила за родом їхнім і за яскравістю поділяються на більші і менші, так і у Церкві Христовій деякі святі отці велично називаються великими і вселенськими, бо свого часу їхнє вчення, їхня праця на духовній ниві поширювалась на весь світ. Такими великими вселенськими учителями і святителями є Василій Великий, Григорій Богослов та Іоан Золотоустий, пам’ять яких молитовно вшановує Церква Христова. 

Захід організовано відділенням соціально-побутової адаптації Львівського міського територіального центру.

Читати 628 разів

Наші партнери

Наші колеги

Зображення відсутні

Львівська міська рада
Департамент гуманітарної політики
Управління соціального захисту
79008, Львів, вул. Галицька, 21
тел/факс:0(32)235-49-82, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.