Вівторок, 21 листопада 2017 09:29

17 листопада відбулася чергова подорож з циклу «Мандрівки рідним краєм»

Оцініть матеріал!
(2 голосів)

17 листопада відбулася чергова подорож з циклу «Мандрівки рідним краєм», організована для літніх городян, що перебувають на обслуговуванні у Львівському міському територіальному центрі соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян у Свято-Успенську Унівська Лавру. Саме туди прямували екскурсанти – один із чотирьох в Україні і єдиний в УГКЦ монастир, що має статус лаври, найбільшого монастиря.

Це святиня з тривалою і давньою історією, що багато в чому відображає історію самої Української Церкви з її періодами руйнувань та переслідувань, розквіту й відродження. Однак, уже з часу першої згадки про цю монашу обитель, що припадає на ХІV ст., її називають  духовною твердинею, 

Групу людей похилого віку привітно зустрів брат Василь, який ознайомив усіх з історією монастиря. Розповідь про Туринську плащаницю. почута у стінах каплиці, де вона зберігається-просто унікальна(такого ніде не почуєш). У каплиці монастиря літні люди мали можливість скласти молитву перед чудотворним образом

Кожен, хто хоч раз відвідав Унів, знову прагне сюди повернутися, щоби зануритись в його особливу атмосферу святості. Той, хто звик до шуму і людського моря великих міст пізнає цілющу користь усамітнення й тиші.

Монаше життя – з його важким і непідсильним для світу аскетичним  ритмом молитви і праці – стає тут зрозумілим навіть тому, хто ніколи й не мислив про монашество. Із цілющою водою, що витікає потічком з-під самісінького престолу Свято-Успенської унівської церкви, монастир сам є чудотворним джерелом спокою і умиротворення.

Захід організовано відділенням соціально-побутової реабілітації Львівського міського територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян.

Читати 545 разів

Наші партнери

Наші колеги

Львівська міська рада
Департамент гуманітарної політики
Управління соціального захисту
79008, Львів, вул. Галицька, 21
тел/факс:0(32)235-49-82, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.