Четвер, 02 листопада 2017 16:32

Літні городяни відзначили річницю «Листопадового чину»

Оцініть матеріал!
(7 голосів)

На початку листопада мешканці нашого міста щорічно відзначають річницю «Листопадового чину», проголошення Західноукраїнської народної Республіки й активний прояв свідомості українців до власної незалежної держави. З цієї нагоди в центрі денного дозвілля, що за адресою вул. Кирилівська,3а для дідусів та бабусь відбувся тематичний захід. 

В ході зустрічі присутні довідались, що в ніч з 31 жовтня на 1 листопада 1918 року стрілецькі частини, очолювані сотником Дмитром Вітовським, зайняли всі найважливіші урядові установи у місті (крім залізничного вокзалу, що стало однією з помилок і причиною втрати Львова). Формальне переобрання влади відбулось після полудня; зокрема, після підписання протоколу намісник Гуйн передав всю владу заступнику В. Децікєвічу, а той — на основі цісарського маніфесту від 16 жовтня 1918 р. — Українській Національній Раді. 9 листопада 1918 р. УНР утворила свій тимчасовий виконавчий орган, який 13 листопада 1918 р. було перетворено на уряд — Державний Секретаріат ЗУНР-ЗО УНР. 

Літні люди дізнались, що 13 листопада 1918 р. УНР затверджено Конституційні основи новоствореної держави — Тимчасовий основний закон про державну самостійність українських земель колишньої Австро-Угорської монархії, згідно з яким вона отримала назву Західно-Українська Народна Республіка. 

Ми як українці, громадяни повинні ретельно вивчати історію нашої держави, адже в минулому багато фактів від всіх нас приховували різні «режими», і саме тепер, в період незалежності, необхідно людям старшого віку, як і молодому поколінню, нести істину про ці чи інші історичні події, які вписані героїчними описами на сторінках нашої історії. 

Захід організовано відділенням соціально-побутової реабілітації Львівського міського територіального центру.

Читати 546 разів

Наші партнери

Наші колеги

Львівська міська рада
Департамент гуманітарної політики
Управління соціального захисту
79008, Львів, вул. Галицька, 21
тел/факс:0(32)235-49-82, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.