Середа, 14 червня 2017 09:23

Відвідувачі центру дозвілля при Храмі Климента Папи побували на прогулянці в парку «Піскові озера»

Оцініть матеріал!
(3 голосів)

09 червня 2017 року у п`ятницю відвідувачі центру дозвілля при Храмі Климента Папи побували на прогулянці в парку «Піскові озера».

Давня назва цих двох невиликих водоймищ – озера Франца, назва за прізвищем власника цих земель, відомого Львівського промисловця, виробника гіпсу Юзефа Франца. Францівкою називалася і ціла дільниця між вулицями 29 листопада та Кшижового (згодом відповідно Германеш - трассе - Єнгельса-Коновальця та Потоцького - Зігфрідштрассе - Пушкіна - Чупринки).

Загальна площа 5,8 га, площа водного дзеркала — 1,8 га (2 озера). Основна функція парку - рекреаційна. Це місце відпочинку жителів мікрорайону з населенням близько 15 тисяч. Парк був облаштований у 1960-ті роки на місці зруйнованого ландшафту - колишніх кар'єрів з видобутку піску. Озера утворилися через просочування води на дно піщаної виїмки. В середині ХХ століття на місці парку було сміттєзвалище. У радянський період озера називалися Алтайськими, під час перейменувань на початку 1990-х років були названі Пісковими.

Основу насаджень парку становлять ясен звичайний та ясен американський, а також гостролистий клен та клен-явір. Інші породи дерев: клен ясенолістий, клен сріблястий, біла акація, каштан кінський, черешня, алича, кедри. В підліску та узліссях ростуть чагарники: бузина чорна та інші. У парку є спортивний і дитячий майданчики.

«Піскові озера» згадані у пісні вокальної формації «Піккардійська терція» «Старенький трамвай» : «Я згадаю прохолодних озер блакить, куди їздив колись старенький трамвай».

Люди похилого віку гуляли, почули історію виникнення парку спілкувалися, слухали спів пташок.

Захід організовано відділенням соціально-побутової реабілітації Львівського міського територіального центру.

Читати 464 разів

Наші партнери

Наші колеги

Львівська міська рада
Департамент гуманітарної політики
Управління соціального захисту
79008, Львів, вул. Галицька, 21
тел/факс:0(32)235-49-82, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.