Українське твоариство глугих (УТОГ), Львівська територіальна організація

Оцініть матеріал!
(2 голосів)
Поштова адреса: м. Львів, вул. Окуневського, 1
Юридична адреса: м. Львів, вул. Некрасова, 45
тел.: 275-91-52
тел/факс: 252-29-46


Українське товариство Глухих (УТОГ) створене у 1933 році згідно з постановою Всеукраїнського Центрального Виконавчого Комітету та Ради Народних Комісарів УРСР "Про Українське товариство сліпих та Українське товариство глухих" від 4 червня 1933 року, протокол N 61/544. з 1959 року Утог є членом Всесвітньої федерації глухих, а в 1963, за значний внесок у вирішенні проблем реабілітації глухих, нагороджене Дипломом Всесвітньої Федерації нечуючих.
Метою створення Українського товариства глухих є організаційне об`єднання громадян з вадами слуху, захист їх інтересів та забезпечення їх інтеграції у навколишнє середовище. Виходячи з цього Товариство  протягом всього періоду свого існування займається практичним вирішенням питань реабілітації нечуючих.

Завдання громадської організації глухих:

  • надання слухової, трудової та соціальної реабілітації людям з вадами слуху, залучення їх у товариство,
  • допомога в соціально-побутовому обслуговуванні та дозвіллі, працевлаштуванні та навчанні,
  • захист їх прав та інтересів.
Прийом у члени УТОГ здійснюється за особистою заявою громадян, викладеною у письмовому вигляді. Рішення про прийом у члени УТОГ приймається на загальних зборах первинної організації УТОГ.
У відповідності зі Статутом УТОГ членами Товариства можуть бути:
  • особи з двосторонніми стійкими порушеннями слуху, котрі досягли 14-річного віку і у яких поріг сприйняття звуку на вухо, що краще чує,  в частотному діапазоні 500-3000 Гц складає 41 дБ і більше;
  • безгортанні інваліди і особи з погано розвинутою мовою, яким з даної причини встановлена група інвалідності і для яких дактильно-жестова мова є основною мовою спілкування;
  • окремі особи з нормальним слухом і мовою, які працюють на підприємствах і в організаціях УТОГ, володіють дактильно-жестовою мовою і беруть активну участь у проведенні організаційно-масової, культурно-просвітньої і реабілітаційної роботи серед глухих, а також у зміцненні матеріально-технічної бази УТОГ.
При цьому кількість глухих, які перебувають на обліку у відповідній первинній  організації Товариства, повинна складати не менше 75 відсотків від загальної кількості членів даної організації.

Львівська міська організації УТОГ є громадською організацією, що поєднує 9 первинних організацій, які опікуються членами ГО.
На чолі Львівської міської організації УТОГ є голова та перекладач-дактилолог. На обліку перебуває 1070 членів.

Нагороди Товариства
Працівникам УТОГу, з урахуванням їх заслуг, присвоюється  звання „Почесний член УТОГ"  чи  „Відмінник УТОГ", або вони нагороджуються Почесною грамотою президії ЦП УТОГ.

Читати 6169 разів

Наші партнери

Наші колеги

Проект "Право на життя"

Львівська міська рада
Департамент гуманітарної політики
Управління соціального захисту
79008, Львів, вул. Галицька, 21
тел/факс:0(32)235-49-82, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 Ми у facebook