Львівська обласна організація Українського товариства сліпих (ЛОО УТОС)

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Організація

Львівська обласна організація Українського товариства сліпих (ЛОО УТОС)

Контакти

79000, м. Львів, вул. Січових Стрільців, 5,  тел. 255 31 27

 

ел. пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 

Керівник

Голова правління – Кукуруза Любов Дмитрівна

 

 

Загальна інформація про організацію

 

 

Львівська обласна організація УТОС заснована 24.04.1975 року.

 

ЛОО УТОС структурно складається із 7 первинних організацій УТОС: Бузька ТПО УТОС, Дрогобицька ТПО УТОС, Львівська ТПО УТОС, Львівська ВПО УТОС, ТПО УТОС Залізничного району м . Львова, Стрийська ТПО УТОС, Червоноградська ТПО УТОС. ЛОО УТОС налічує понад 2600 людей з інвалідністю по зору.

 

Основна мета діяльності: захист інтересів людей з інвалідністю по зору, інтеграція їх у суспільство, соціально-трудова та медична і психологічна реабілітація.

 

Завдання організації:

 

-     виявлення та залучення людей з інвалідністю І та ІІ групи по зору в члени товариства;

-    при сприянні відповідних Міністерств, управлінь праці та  соціального захисту населення ЛОДА та інших органів місцевого самоврядування влади вирішувати питання соціального захисту незрячих, покращення житлово-побутових умов, лікування та санаторно-курортного лікування, пільгового режиму, здійснювати озвучення художньої літератури, навчальних посібників для студентів, періодичних видань;

-      популяризація діяльності УТОС через засоби масової інформації;

-      створювати та відкривати навчально-виробничі підприємства, будинки культури, бібліотеки, санаторії і будинки відпочинку;

-      забезпечити працевлаштування незрячих в системі УТОС і в установах та організаціях усіх форм власності;

-    проводити огляди-конкурси з різних напрямків діяльності УТОС, музичні та літературні фестивалі;

-      організовувати спортивні, тифлотехнічні, літературні, наукові секції для членів УТОС.

 

 

Спільна діяльність з управлінням соціального захисту

 

 

Реалізація соціально-культурних проектів

 

 

Управління соціального захисту співпрацює з Львівською обласною організацією УТОС в рамках реалізації соціально-культурних проектів. ЛОО УТОС за фінансової підтримки управління реалізувала наступні проекти:

 

2007 рік –«Книга, що говорить»

 

Мета проекту: забезпечити функціонування бібліотеки з доступом до мережі Інтернет особам з вадами зору,що сприяло інтеграції таких осіб в середовище повноцінних членів громади.

 

2008 рік–«Відчинилось життя» (ювілейний концерт з нагоди 75-річчя створення УТОСу)

 

 

Суть проекту: проведення ювілейного концерту з нагоди 75-річчя створення УТОСу за участю естрадних виконавців та незрячих учасників.

 

Проект «Відчинилося життя» - спільний проект оркестру Львівського національного академічного драматичного театру ім. Заньковецької та обдарованих незрячих виконавців. Проект не має аналогів у світовій практиці: унікальність зумовлена одночасною участю у ньому майже двох десятків незрячих співаків, а також складністю виконання сліпими солістами у супроводі оркестру з огляду на неможливість бачити паличку диригента. Майже всі виконавці з вадами зору не мають музичної освіти, співаючи серцем і душею. Завдяки проекту людям, що не бачать, відчиняються нові горизонти і найяскравіші барви життя: вони отримують шанс сповна реалізувати свій творчий потенціал, гастролюючи разом з оркестром в Україні та за кордоном, беручи участь у телевізійних шоу. Натомість глядачі, насолоджуючись прекрасною музикою і співом, надовго потрапляють у полон дивовижних емоцій і незабутніх вражень!

 

 

 

 

Реалізація заходів у соціальній сфері

 

 

У 2008 році розпочалася співпраця з ЛОО УТОС в рамках реалізації календарного плану заходів управління соціального захисту:

 

2008 – «Міжнародний день Білої Тростини»

 

2009 – Інтегрований концерт слабозрячих та сліпих артистів «Відчинилося життя»

 

2010 – Інтегрований концерт слабозрячих та сліпих артистів «Відчинилося життя»

 

2012 – «Святкування Міжнародного дня Білої Тростини»

 

2013 – «Святкування Міжнародного дня Білої Тростини»

 

В рамках вищезазначених заходів проводилися святкові концерти за участю творчих колективів осіб з вадами зору та виставки творчих робіт незрячих осіб. Реалізація вищезазначених заходів була спрямована на зміну вкорінених стереотипів про осіб з вадами зору на фоні міжнародного руху незрячих, а також шляхом розкриття та показу творчих можливостей людей з інвалідністю по зору.

Читати 7024 разів

Наші партнери

Наші колеги

Проект "Право на життя"

Львівська міська рада
Департамент гуманітарної політики
Управління соціального захисту
79008, Львів, вул. Галицька, 21
тел/факс:0(32)235-49-82, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 Ми у facebook