"Львівське обласне товариство політв’язнів та репресованих", громадська організація

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Організація

Львівське обласне товариство політичних в’язнів і репресованих 

 

Контакти

79000, м. Львів, вул. Чайковського, 17 тел. (032) 261-09-43, 0977570595

 

Керівник

Голова товариства  – Франко Петро

 

 

Загальна інформація про організацію


 

Львівське обласне товариство політичних в’язнів і репресованих (підрозділ Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих) – громадська організація, яка об’єднує учасників національно-визвольних змагань, борців проти комуністичного і фашистського тоталітарних режимів, осіб, які були репресовані та позбавлені волі (у в’язницях, концтаборах, на засланні) за свої політичні, релігійні та національні переконання.

 

Обласне товариство зареєстроване – 5 лютого 1992 року.

 

Товариство проводить окремі заходи щодо висвітлення діяльності визначних українських політичних, державних, церковних діячів, зокрема були проведені академії до 100-річчя з дня народження Романа Шухевича, 100-річчя з дня народження Степана Бандери, 90-річчя з дня народження чільного члена Проводу ОУН Петра Дужого, 100-річчя з дня народження Києво-Галицького Митрополита, політв’язня Володимира Стернюка, 80-річчя з дня народження політв’язня Василя Макуха (що здійснив акцію самоспалення на Хрещатику в м. Києві в 1968 році на знак протесту проти окупації України більшовицьким режимом Росії) та ін.

 

Товариство опрацьовує архівні матеріали і висвітлює боротьбу учасників національно-визвольного руху 40-50-х років, борців за здобуття незалежності України, багато з яких загинуло в боях, тюрмах чи було заслано в Сибір. Товариство видає централізований часопис політв’язнів  «ЗОНА». Видано 8 томів літопису «В боротьбі за волю України», в 10 областях видані окремі книги, в яких розміщені спогади членів Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих, що безпосередньо (або їхні батьки) брали участь у збройній боротьбі з окупантами України, а згодом зазнали поневірянь в тюрмах, таборах та засланнях.

 

 

Спільна діяльність з управлінням соціального захисту

 

 

Реалізація соціально-культурних проектів

 

 

Управлінням соціального захисту спільно з Львівським обласним товариством політичних в’язнів і репресованих  у 2009 році реалізовувався соціально-культурний проект «Медіа бібліотека візуальних матеріалів, історій людей колишніх в'язнів «Тюрми на Лонцького».

 

Мета реалізації проекту: підтримка громадської ініціативи зі створення, збору, зокрема методом запису на відео та аудіо носії, інформації та інтерв’ю з людьми, які були свідками або перебували під слідством, як політв’язні і дисиденти в тюрмі на Лонцького у період 1930 – 1980 рр. 


 

Реалізація заходів у соціальній сфері

 

 

Львівське обласне товариство політичних в’язнів і репресованих  співпрацює з управлінням соціального захисту в рамках реалізації календарного плану заходів управління:

 

2009 рік «Всеукраїнський збір реабілітованих та репресованих»

 

Проведення всеукраїнського з'їзду українських малолітніх політичних в'язнів (200 осіб).

 

2010 рік – «Урочиста академія репресованих та реабілітованих 1939-1941 років»

 

2011 рік – «Урочиста академія репресованих та реабілітованих 1930-1990 років»

 

Захід було присвячено 95-річчю з Дня народження Петра Дужого – письменника, поета, публіциста, чільного члена центрального проводу ОУН, політичного в’язня польських, нацистських, комуністичних концтаборів, засудженого до страти нацистським та комуністичним режимами, члена похідних груп на Кіровоградщині. В рамках заходу видано інформаційну брошуру про життя Петра Дужого, як почесного громадянина м. Львова.Читати 5986 разів

Наші партнери

Наші колеги

Проект "Право на життя"

Львівська міська рада
Департамент гуманітарної політики
Управління соціального захисту
79008, Львів, вул. Галицька, 21
тел/факс:0(32)235-49-82, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 Ми у facebook